W świecie homo

Środowisko nazywane szumnie LGBT budzi wiele kontrowersji, których zupełnie nie rozumiem. Zanim zajmiemy się moralizowaniem i ocenianiem innych za orientację, której nie wybrali przyjrzyjmy się własnym grzeszkom. Szczególnie, że osoby homo mają wiele zalet…

Z kumplem gejem na winko

Mam w sowim otoczeniu wiele osób homoseksualnych, przy czym z dwoma się blisko przyjaźnię. Nikt z tej grupy nie biega po ulicach ze sztucznym kutasem na czole ani nie zaczepia dzieci na placach zabaw, przed czym przestrzegają prawicowe pisma. Zajmują się życiem, jak każdy.

Zauważyłam jednak kilka cech szczególnych wyróżniających to środowisko, którymi mię zamierzam podzielić. Otóż, osoby innej orientacji:

1. Nie oceniają

Sami są poddawanie nieustającej ocenie i krytyce, więc sami tego nie robią. Koledze gejowi można opowiedzieć o dowolnych ekscesach alkoholowo- łóżkowo- narkotycznych, a jego najbardziej będzie interesowało, czy nic Ci się w związku z tym nie stało. To wbrew pozorom bardzo rzadka cecha, bo w naszym społeczeństwie każdy czuje się wyrocznią, nauczycielem i sędzią.

Historia poboczna – kiedyś, kumpel gej zostawił u mnie baterie – akumulatorki, które z aparatu fotograficznego przewędrowały do wibratora. Gdy poprosił o ich zwrot, okazało się, że jeden z nich utknął i nie mogłam go wyjąć. Zadzwoniłam z prośbą o pomoc – kolega płakał ze śmiechu w słuchawkę dobre 15 minut, po czym kazał mi przyjechać z tym wibratorem. W tramwaju była kontrola biletów – zgadnijcie, CO nieopatrznie wyjęłam z torebki jako pierwsze…

 

2. Mają do siebie dystans

Ludzie obrażają się za wszystko, a szczególnie za mówienie im prawdy o którą pytają.  Osoby innej orientacji z reguły nie mają takiego problemu, dodatkowo chrzanią jakąkolwiek poprawność w wypowiedzi (która rzekomo ma ich w jakiś chronić) i bez zająknięcia mówią do siebie „nie puszczaj się więcej”, „nie bądź ciotą” albo stosują moje ulubione – „ciotodrama”(nagły, emocjonalny wybuch płaczu lub krzyku, obowiązkowo w miejscu publicznym i w związku z jakimś romansikiem). To samo odnosi się do kobiet; ode również nabijają się ze sposobu, w jaki je postrzegają („a niby lesby są ładne, jak mam patrzeć w lustro hehe”). W ich środowisku nie ma problemu udowadniania męskiego ego ani kobiecej rywalizacji o urodę. To bardzo chwalebne.

 

3. Mają dobry gust i smak

Zakupy? Wizyta u fryzjera? Próba przyrządzenia nowego dania, wyjętego rodem z MasterChefa? Kumpel- gej jest idealną osobą do wszystkich tych czynności. Niektórzy z nich są czasem przekombinowani i noszą się dość pstrokato, lecz większość ma zdecydowanie dobry gust i potrafi dobrze doradzić.

4. Jak z koleżanką

Z gejem można spędzić popołudnie na robieniu maseczek i on będzie się przy tym dobrze bawił. Obchodzi go plotka o tej marysi od zdzisia i pokaże Ci najlepsze ciacho w knajpie. Z reguły, nawet zazdrośni chłopacy nie czepiają się wyjść i libacji z gejami.

1 thought on “W świecie homo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *